Chodítka

Chodítka usnadňují pohyb zdravotně postiženým, osobám, které potřebují oporu při chůzi i lidem, kteří se učí chodit po nemoci či úrazu. Podporují udržení rovnováhy a přenášení váhy těla. Mezi nejpoužívanější se řadí klasická čtyřbodová chodítka a chodítka s kolečky. V našem sortimentu najdete i další typy, které mohou být vybaveny dalšími doplňky, jako jsou opěrky, sedáky, brzdy apod.

Osoby se sníženou mobilitou, zpravidla senioři v pokročilém věku, potřebují invalidní chodítko. Někomu může přijít tato pomůcka jako zbytečná, ale ve skutečnosti je o obrovskou oporu. Je třeba vědět, že chodítko pro seniory hrazené pojišťovnou nemusíte platit ze svého. Chodítka pro invalidy jsou tedy otázkou zejména platby pojišťovny. V samotném sortimentu pak najdete chodítko pro seniory se sedákem, ale také chodítko pro seniory repasované, které je ještě levnější než nové chodítko pro důchodce.

Před výběrem chodítka přemýšlejte o tom, jestli potřebujete chodítko s kolečky, kde ho budete používat, jestli během pohybu musíte odpočívat a zda jste schopni chodítko sami složit.

Potřebujete poradit s výběrem?

Přečtěte si obsáhlý návod, jak vybrat chodítko nebo se podívejte do sekce Časté dotazy.

Pokud ani to nepomůže, můžete nás kdykoliv kontaktovat na bezplatném telefonním čísle +420 800 221 228, nebo emailem na [email protected].