Vozíky Pro Život

volejte zdarma +420 800 221 228

Časté dotazy

Kdy bude moje objednávka odeslána?

Většina online a telefonických objednávek je expedována do 3 dnů od přijetí platby. Na základě přizpůsobených objednávek a vybraných možností mohou nastat různé doby dodání.

Jaké jsou zásady vrácení zboží?

Pokud zboží neodpovídá vaší představě, máte právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Více informací naleznete na stránce Reklamační řád a dále na stránce Všeobecné obchodní podmínky.

Právě jsem obdržel(a) objednávku a něco chybí/je poškozeno nebo jde o špatný produkt

Nároky na nedostatek, chyby v dodávce nebo vady zjevné při individuální kontrole musí být podány písemně do pěti kalendářních dnů po obdržení zásilky. Veškeré další informace najdete v obchodních podmínkách. Reklamační protokol naleznete zde.

Jaký zdroj financování je k dispozici ke koupi mého invalidního vozíku?

Některé kompenzační pomůcky můžete získat přes pojišťovnu. Pokud to není možné, pomůžeme vám s financováním. Tady najdete všechny možnosti financování.

Co je dopis o lékařské nezbytnosti nebo dopis o ospravedlnění?

Dopis o lékařské nezbytnosti nebo odůvodnění Dopis sděluje, jaký typ zdravotnického vybavení je potřebný z důvodu ověřitelného zdravotního stavu nebo poškození. Tento dopis musí být napsán lékařem nebo terapeutem a je odeslán vašemu plátci. Tento dopis vysvětluje klinickou potřebu doporučeného vybavení plátce.

Lze nakupovat na splátky?

Ano. U každého produktu najdete možnost financování skrze ESSOX. Stačí jednoduše u každého produktu kliknout na ikonku a spočítat si splátky u příslušného výrobku. Pokud by to bylo příliš složité, kontaktujte nás a my vám s nastavením splátek pomůžeme.

Jak je to s dopravou nakoupeného zboží?

Dopravu elektrických invalidních skútrů, elektrických vozíků a přídavných zajišťujeme zdarma vlastními vozidly včetně montáže a zaškolení naším technikem. Zde najdete všechny důležité informace

Další možnosti dopravy:

  • PPL
  • osobní odběr

Jak zaplatím za nakoupené zboží?

Máte 3 možnosti:

  • Platba převodem: Platbu provedete přímo na náš účet. Použijete číslo objednávky jako variabilní symbol platby. Vaše objednávka bude zpracována a odeslána poté, co bude platba uhrazena na náš účet.
  • Platba hotově při doručení nebo při vyzvednutí v sídle firmy.
  • Essox splátky: Nákup na splátky.

Jaké značky najdu ve vašem e-shopu?

U nás najdete bohatý výběr kvalitních světových značek, které jinde na jednom místě nenajdete. Prohlédněte si všechny značky.

Zajišťujete servis zakoupeného zboží?

Ano. Řešíme záruční a pozáruční servis u našich renomovaných partnerů. Více informací najdete zde.

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?

Zjistěte maximum informací o elektrických invalidních skútrech. Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi.

Jak vybrat elektrický invalidní skútr?

Touto problematikou se zabývá stránka Jak vybrat elektrický invalidní skútr. Klikněte sem pro přesměrování na stránku.

Lze řídit skútr bez řidičského průkazu?

Na řízení elektrických skútrů nemusíte mít řidičský průkaz. Záleží jen na vašich schopnostech.

Jezdí se skútrem po silnici nebo po chodníku?

Nejvyšší rychlost elektrických skútrů stanovená evropskou legislativou pro výrobce je 15 km/h. Pro jízdu na chodníku je stanovena maximální rychlost 6 km/h (jako chodec). 

Rychleji můžete po cyklostezce a na ostatních komunikacích. Vždy dbejte na bezpečnost. Pokud jedete po silnici, použijte osvětlení, dodržujte všechny pravidla pro jízdu. Doporučujeme výstražné reflexní prvky, praporky a cyklistickou přilbu.

Dá se ovládání skútru jednoduše zvládnout?

Ovládání elektrických invalidních skútrů je velmi intuitivní, jednoduché a bezpečné. Zvládne ho opravdu každý. Pokud chce ovládání předvést, ozvěte se nám.

Jaký sklon kopce je možné se skútrem vyjet?

Platí, že čím větší a silnější motor, tím prudší kopec vyjedete. Samozřejmě vždy záleží na váze jezdce a stavu baterií.

Jaký je dojezd elektrických invalidních skútrů?

Vždy záleží na váze jezdce, terénu, teplotě a stáří baterií. Se silnými bateriemi je dojezd do 40 km. To platí s novými bateriemi. Starší baterie mají dojezd úměrně kratší. Důležité je, jak se o baterie staráte a jak kvalitní baterie máte.

Kolik stojí nová baterie?

Pamatujte, že do skútru potřebujete olověné, trakční, gelové baterie, které jsou bezúdržbové a jsou určené pro hluboké opakované vybíjení. Rozhodně nejsou vhodné baterie, které jsou použité v autech. 

Cena baterie je různá podle kapacity a kvality. Potřebujete vždy dvě baterie. Pro více informací nás kontaktujte.

Mohu se skútrem jezdit uvnitř, například v obchodech?

Jistě. Ale jen tam, kde je to vhodné a kde mají obchody bezbariérový přístup. Do většiny nákupních center a supermarketů ano. V tomto případě je vhodnější a obratnější tříkolový skútr nebo skútr menších rozměrů.

Jaké doplňky si můžu ke skútru pořídit?

Možnosti jsou velmi široké, od přídavných tašek po střechy. Tady najdete vše potřebné.

Dá se skútr zamknout?

Po vytažení klíčku ze spínací skříňky nelze se skútrem odjet. Pokud chcete ještě jistotu, doporučujeme cyklistické zámky nebo elektrický alarm.

Vztahuje se na koupi skútru příspěvek od pojišťovny?

Pojišťovny na elektrické skútry nepřispívají. Můžete zažádat o příspěvek některou nadaci nebo si najít sponzora. Tady se dozvíte víc o dotacích.

Je možné se skútrem cestovat v letadle?

Ano, většina leteckých společností umožňuje přepravu. Pravidla však mohou být různá v závislosti na druhu akumulátorů, na které Váš skútr funguje. Před rezervací letu si ověřte od cestovního operátora nebo letecké společnosti přesné podmínky.

Můžu se skútrem využívat MHD?

V prostředcích hromadné dopravy žádné omezení pro elektrické skútry nejsou. Ověřte si možnost bezbariérového nájezdu a výjezdu. Chovejte se k ostatním cestujícím ohleduplně.

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?

Potřebuji invalidní vozík?

Pokud nejste schopni chodit bez pomoci a dokážete udělat jen pár kroků, může vám pomoci invalidní vozík

Pokud máte potíže s chůzí a máte pocit, že by vám invalidní vozík mohl prospět, měli byste nejprve probrat svá omezení mobility se svým lékařem. Při návštěvě lékař zhodnotí vaše potřeby a může vám předepsat invalidní vozík.

Kdo má nárok na invalidní vozík hrazený pojišťovnou?

Abyste mohli získat invalidní vozík hrazený pojišťovnou na předpis, musí vám ho předepsat váš ošetřující lékař a schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Může se jednat o rehabilitačního lékaře, internistu, neurologa či ortopeda. 

Jednou za 5 let máte ze zákona nárok na mechanický invalidní vozík, pokud samozřejmě splňujete diagnózu pro jeho přidělení. Vozík by vám měla zaplatit zdravotní pojišťovna a vy byste ho tak měli mít zcela zdarma. 

Ovšem takový vozík není váš a zůstává stále majetkem pojišťovny, která může po určité době rozhodnout, že již vozík nutně nepotřebujete a musíte ho vrátit.

Ze zdravotního pojištění si navíc nemůžete vybrat jakýkoliv vozík, ale pouze ten typ, který má pojišťovna ve svém číselníku.

Bohužel pojišťovny navíc často šetří, a i když vám lékař předepíše konkrétní typ invalidního vozíku z číselníku, revizní lékař vaší pojišťovny, který vaší žádost schvaluje, na to nemusí brát zřetel a zvolí tu nejlevnější možnou alternativu. 

Na elektrický vozík máte nárok ve chvíli, kdy jsou kromě dolních končetin postižené i horní končetiny. V takovém případě po vás ale pojišťovna bude chtít doložit ještě oční, psychologické a interní vyšetření.

Jestliže se jedná o vybavenější invalidní vozík, nemusí úhrada od pojišťovny pokrýt celou výši nákladů a po vás tak bude požadován doplatek.

Jak dlouho trvá pořízení invalidního vozíku?

Proces od získání potvrzení invalidního vozíku hrazeného pojišťovnou k dokončení nákupu a získání invalidního vozíku k dispozici může trvat týdny nebo měsíce.

V případě pořízení invalidního vozíku na vlastní náklady je doba dodání individuální, běžně v řádu dní. Pro radu nás kontaktujte.

Jak dlouho invalidní vozíky vydrží?

Průměrná životnost invalidního mechanického vozíku je maximálně 5 let. Čím více je invalidní vozík používán, tím kratší bude životnost v důsledku každodenního opotřebení.

Před nákupem invalidního vozíku byste měli zvážit, jak často budete židli používat. Budete invalidní vozík používat jen příležitostně? Nebo to bude vaše primární zařízení pro každodenní mobilitu? 

To vám pomůže vybrat ten správný invalidní vozík pro vaše potřeby a umožní vám dostat z vozíku maximum po celou dobu její životnosti.

Chcete vědět víc? 

Zde zjistíte, jak vybrat mechanický invalidní vozík. 

Tady se dozvíte, jak vybrat elektrický invalidní vozík.

Jak dlouho vydrží baterie elektrického invalidního vozíku?

Zcela nová, plně nabitá baterie elektrického invalidního vozíku může vydržet až 8 hodin na jedno nabití. V závislosti na kapacitě baterky ujedete až 40 kml. 

Celkový stav baterie se s používáním snižuje. Proto bude třeba časem baterii vyměnit.

Jak často měnit baterii v elektrickém invalidním vozíku?

Baterie elektrického invalidního vozíku by měly být vyměněny každých 1,5 až 2 roky. Díky pravidelným výměnám zajistíte bezproblémovou funkčnost vozíky. A tak říkajíc se vám nemůže stát, že zůstanete někde viset.

Kolik stojí invalidní vozík?

Nejlevnější mechanické vozíky pořídíte přibližně od 5 000 Kč. Nejlevnější elektrické koupíte od 25 000 Kč. Je třeba ale dbát při výběru na různé parametry, protože nejlevnější vozík vždy neznamená, že je pro vás nejlepší. Jestli chcete poradit, ozvěte se nám.

Jak vybrat invalidní vozík pro děti?

Invalidní vozíky pro děti jsou specificky uzpůsobeny požadavkům malých pacientů. Zde je důležité vozík vyzkoušet. Pochopitelně dejte i na radu ošetřujícího lékaře. Pro pohodlné používání by neměl být vozík zbytečně velký ani malý. Počítat tak musíte s jeho obměnou. Zcela zásadní jsou nastavitelné opěrky loktů a nohou.

Všechny další užitečné informace najdete v sekci Poradna.

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?

Co jsou to přídavné elektrické pohony?

Přídavné elektropohony rozšiřují možnosti běžného mechanického vozíku. Dovolují tak kombinovat výhody mechanických a elektrických vozíků.

Jak vybrat elektrický přídavný pohon?

Jestli chcete vědět vše o volbě, klikněte do našeho průvodce na stránku Jak vybrat elektrický přídavný pohon.

K čemu přídavné elektropohony slouží?

Přídavné pohony k mechanickému vozíku mají několik důležitých předností. Uživateli pomohou zdolat náročnější terén nebo mu ulevit v případě zvýšené únavnosti.

Současně připojený pohon zachovává výhody původního mechanického vozíku v situaci, kdy není vhodné použít vozík elektrický. Zejména se jedná o dobrou skladnost, nízkou hmotnost a kompaktní rozměry.

Jaká je nejvyšší rychlost vozíků s přídavnými pohony?

Nehledě na maximální výkon pohonu je nutné upozornit na legislativní omezení, které stanovuje maximální rychlost na 15 km/h.

Jaký je dojezd vozíků s přídavnými pohony?

Samozřejmě záleží na typu přídavného pohonu. Například s kvalitními pohony Triride dosáhnete až na 50km dojezd.

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?

Jak vybrat chodítko?

Všechny informace o výběru chodítka najdete v článku Jak vybrat chodítko.

Jaký je rozdíl mezi chodítkem a rolátorem?

Chodítko je pomůcka sloužící jako opora chůze, které není vybaveno kolečky. Rolátor je druh chodítka, které je vybaveno kolečky.

K čemu slouží chodítka?

Základní chodítko nemá kolečka, a proto je stabilnější než chodítka na kolečkách. Tato chodítka se nejlépe používají v interiéru a pro kratší vzdálenosti.

Kdo může používat chodítka s kolečky?

Chodítka na kolečkách jsou vhodná pro ty, kteří vyžadují trochu podpory navíc při chůzi. Tato chodítka mohou mít dvě nebo čtyři kolečka podle požadavků uživatele. Hodí se především do exteriéru a pro překonávání větších vzdáleností.

K čemu jsou chodítka se sedátkem?

Tato chodítka jsou vhodná pro uživatele, kteří se velmi snadno unaví. U některých modelů je sedadlo skládací, aby poskytovalo uživatelům dostatečný prostor pro chůzi.

Existuje chodítko a invalidní vozík v jednom?

Ano! Značka Rollz vyrábí speciální chodítka, která během pár sekund změníte snadno v invalidní vozík. Tady zjistíte víc.

Jak fungují 3kolové rolátory/chodítka s kolečky?

Chodítka se třemi kolečky se skládají z jednoho předního otočného kola a dvou jednosměrných zadních kol. Díky větším kolečkům jsou rolátory vhodné pro venkovní použití

Nabízejí lepší manévrovatelnost než čtyřkolová chodítka, ale nejsou tak stabilní. Kvůli bezpečnosti musí uživatel při zastavování dbát opatrnosti.

Jaké jsou výhody 4kolových rolátorů/chodítek s kolečky?

Čtyřkolová chodítka umožňují člověku osvojit si plynulejší chůzi. Na cestování jsou vhodná velká kola nebo velká otočná kolečka. Čtyřkolová chodítka však mohou být příliš mobilní pro lidi, kteří jsou ve fázi učení.

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?