T&L – Technology and Life

volejte zdarma +420 800 221 228

Časté dotazy

Musím mít pro řízení skútru platný řidičský průkaz?

Ne, pro řízení skútru nemusíte mít řidičský průkaz. Skútry jsou určeny pro jízdu na chodníku jako ostatní invalidní vozíky.

Mohu se skútrem jezdit po silnici?

Skútry jsou určené primárně na chodníky. Po silnici se můžete pohybovat pouze v místech, kde není chodník a se zapnutými světly.

Jaká je záruční doba na Vámi prodávané skútry?

Standardní záruční doba na skútry jsou 2 roky, pokud není uvedeno jinak. Na vybrané části některých skútrů je záruka delší. V případě nejasností nás neváhejte zdarma kontaktovat na čísle 800 221 228.

Mohu si koupit skútr na splátky?

Ano, skútr si u nás můžete koupit na splátky. Máme u nás možnost využití splátek od firem Cetelem a Home Credit. Splátky Vám rádi vypočítáme. Pro podrobnější informace se nebojte nás oslovit.

Kolik mě bude stát doprava skútru po jeho zakoupení?

Doprava zakoupeného skútru je po celé České Republice zdarma.

Mohu získat na skútr nějaký příspěvek a od koho?

Bohužel pojišťovny na tyto skútry nepřispívají, od 1.1. 2012 je bohužel zrušena možnost získat příspěvek od odboru sociálního zabezpečení. V současné době je možné získat příspěvek od nadací. Bližší informace Vám přineseme již brzy v sekci Dotace.

Co dělat, pokud se mi skútr poškodí?

Pokud se Vám skútr poškodí ať už v záruční nebo pozáruční době, volejte zdarma na číslo 800 221 228. Zajistíme pro Vás odvoz skútru, jeho opravu a odvoz zpět k Vám domů. Zajistili jsme pro Vás několik servisních středisek, doprava je většinou do 30 km zdarma. Seznam stávajících servisních středisek můžete nalézt na našich webových stránkách v sekci Novinky. Pro ostatní zákazníky máme smlouvu s velice levnou kurýrní službou.

Jak se skútr ovládá?

Skútr se ovládá ručně pomocí kolébkových páček na řídícím panelu. Jejich ovládání je velmi snadné a fyzicky nenáročné.

Dá se skútr rozložit?

Ano, některé skútry se dají i rozložit a pohodlně se dají převážet autem nebo dát do výtahu. Tato informace je většinou uvedena u konkrétního produktu. V případě nejasnosti nás prosím kontaktujte.

Jak velký kopec se dá se skútrem vyjet?

Záleží na výkonu skútru a Vaší váze. Některé skútry jsou za určitých okolností schopny zvládnout až 12 stupňové stoupání. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Čím je skútr poháněn?

Skútr je poháněn stejnosměrným motorem na 24 Voltů. Tento je poháněn dvěma alkalickými bezúdržbovými bateriemi o různém výkonu v rozmezí od 12Ah do 100 Ah.

Jak dlouho musím nabíjet baterie?

Baterie se nabíjejí v závislosti na jejich vybití cca 1- 8 hodin. Můžete je nechat nabíjet přes noc. Odběr nabíječky se dle výkonu pohybuje mezi 20 až 50 watty za hodinu, tedy jako 20 až 50 wattové žárovky.

Nemohou se baterie přebít?

Ne, baterie se nemohou přebít, nabíječky jsou vybaveny kontrolním mechanismem, který po dobití baterií nabíječku přepne do udržovacího režimu.

Mohu nechat baterie úplně vybít?

Ne, baterie používané v invalidních skútrech je třeba vždy po použití řádně dobít. Opakované hluboké vybíjení baterií vede k podstatnému snížení jejich výkonu a jejich životnosti.

Jaké jsou na skútru brzdy?

Brzdy na skútru jsou elektromagnetické. Po puštění páčky pohonu se skútr automaticky zastaví. Některé skútry jsou vybaveny ještě ruční a pohotovostní brzdou pro rychlejší zastavení.

Mohu se skútrem do obchodu?

Ano, se skútrem můžete do supermarketů a obchodů s bezbariérovým přístupem.

Jaké zvládne skútr překážky?

Záleží na typu skútru. Obecně zvládnou nájezd na 2-5 cm vysoké patníky, přejezd mezer 2 – 5 cm širokých. Podrobnější informace naleznete v technické specifikaci ke každému skútru.

Dá se skútr zabezpečit?

Ano, v naší nabídce máme i alarmové zámky. Doporučujeme však nenechávat skútr bez dozoru, pokud je to možné.

Jaký má skútr dojezd?

Záleží na typu skútru. Dojezd je od 12 -55 km.

Jakou má skútr maximální rychlost?

Záleží na typu skútru. Rozpětí rychlosti je od 6- 20 km/h. Na skútru lze samozřejmě nastavit i rychlost nižší než 6 km/ hod.