S invalidním vozíkem do sprchy? Samozřejmě! Ale jen s tím speciálním.

Potřebujete ke svému životu invalidní vozík, nemůžete bez něj vykonat ani potřebnou hygienu? Máme pro vás dobrou zprávu. Na našem trhu jsou jak židle s toaletou, tak koupelnové židle s kolečky. A právě o nich dnes bude řeč.

Toaleta je pro osoby s omezenou pohyblivostí a seniory kritickým místem. Čím je totiž člověk starší, tím hůř se mu pohybuje. I takové usednutí na toaletu může být problematické. Zvednutí jakbysmet.

Když si na toaletu nebo do sprchy sami nedojdete, ale postavíte se, určitě oceníte toaletní vozíky a židle, které vám hygienu nebo vykonání potřeby bez asistence jiné osoby usnadní.

Toaletní křesla pro samostatnou hygienu

Koupelnová židle s kolečky neboli toaletní sprchovací vozíky jsou vybaveny hygienickým prkénkem a plastovou nádobou s víkem.

Kdo chce tuto zdravotnickou pomůcku využívat nejen na vykonání potřeby, ale i na sprchování, ten by měl sáhnout po kombinovaném křeslu, které je přizpůsobené použití ve vlhkém prostředí. Nemusíte se tak bát koroze.

Víte, že vozík do sprchy se snadno ovládá, je vyrobený z lehkého a odolného materiálu a má sedadlo ve tvaru písmene U? Díky omyvatelnému povrchu se navíc snadno udržuje.

Jak toaletní židle, křeslo nebo vozík vypadají?

  • Toaletní židle nebo křesla mohou být pevná i výškově nastavitelná.
  • Područky jsou buď pevné nebo odklopné.
  • Součástí toaletní židle i klozetového křesla je zakrývací sedák a velká toaletní nádoba.
  • Některé židle mají vyjímatelnou toaletní nádobu. S nimi pak můžete nacouvat nad WC a vykonat potřebu tam.
  • Pokud je toaletní židle (vozík) z materiálu odolného vůči korozi, můžete s ním i do sprchy.

Náš tip: Kromě pojízdných sprchových toaletních křesel najdete na trhu i nepojízdná toaletní křesla, která do sprchového koutu jednoduše postavíte.

Jak vybrat invalidní vozík do sprchy?

Invalidní vozíky a křesla určené k použití ve sprše jsou zdravotnické pomůcky, které vám zajistí komfort při provádění osobní hygieny. Nebudete na nich trávit celý den, přesto není jejich výběr radno podcenit.

  • Zajímejte se o materiál, ze kterého je vozík nebo křeslo vyrobené. Odolá vlhkosti?
  • Podle svých tělesných proporcí vyberte rozměry vozíku.
  • Důležitá je i nosnost.

Víte, že můžete vybírat mezi vozíky s malými kolečky a těmi, které mají velká zadní kola? Ta vám umožní samostatný pohyb.

Kategorie: Všechny články